Cenk Eren: İlk albümüm patlayacak sandım ama tutmadı!

Ankara’da doğup büyüyen Cenk Eren, “Aile ortamı ve çevremin müzikle alakası yoktu. Bu sebeple benim de sanatla tek temasım açıkhava sinemalarında film seyretmekti. Şarkıcı olmam ailem tarafından kabul göremezdi” dedi.

“KENDİME GÜVENİMİ YENİDEN KAZANDIM”

Müzik eğitimine Ankara Radyosu’yla başladığını belirten Eren, “Konservatuar sınavları için tek başıma İstanbul’a geldim fakat sınavı kazanamadım. Daha sonra Ankara Radyosu’da açılan çok sesli koro sınavını dereceyle kazandım. Bas bariton olarak koroda el üstünde tutuldum. Bu sayede kendime güvenimi yeniden kazandım” şeklinde konuştu.

“BİLİNÇSİZCE ŞARKI SÖYLEMEK BAS SESİMİ İNCELTTİ”

Öğrencilik yıllarında aynı zamanda sahne alan sanatçı, “Camiada yavaş yavaş çevre edindikçe radyodaki hocalarımdan gizli sahneye çıkmaya başladım. O zamanlar gece kulüpleri popülerdi. Gece geç saatlerde eve döndüğüm için ertesi gün derste uykusuz olurdum, sesim pürüzlenirdi. Bilinçsizce şarkı söylemek bas sesimi inceltti” sözleriyle anlattı.

“İYİ BİR REPERTUVAR LAZIM”

İlk albümünden umduğu etkiyi alamadığını ifade eden Cenk Eren, “İlk albümüm patlayacak sandım ama albüm tutmadı. Sokağa çıktığımda beni tanıyan yoktu. Bu yüzden sahneye ağırlık verdim ve sahnede bir popülerlik kazanmaya başladım. Hep ‘Ben sahnede doğdum’ derim. Sahneye çıkacak genç arkadaşlarıma tavsiyemdir: Şarkı söylemek yetmiyor, iyi bir de repertuvar lazım” açıklamasını yaptı.

“HIRSLARIMI TÖRPÜLEDİM”

“Bugün olduğun Cenk Eren için kendine en büyük teşekkürün nedir?” sorusu üzerine ünlü şarkıcı, “Yaşlılar, çocuklar ve sokak hayvanları benim kırmızı çizgimdir. Yaş aldıkça, kayıplarım oldukça değerlerim de yer değiştirdi. Hayata daha farklı bakmaya başladım ve hırslarımı törpüledim. Kendime en çok vicdanımı kaybetmediğim için teşekkür ediyorum” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir